Úvod > Obec > Aktuality > Gulášfest 2017

Gulášfest 2017

12.8.2017

V sobotu 12.8. 2017 v sousední Vítějevsi proběhl již čtvrtý ročník soutěže ve vaření kotlíkového guláše s příhodným názvem Gulášfest. Letos naši obec zastupoval pohádkový tým Šéfkuchaře Ferdy a jeho berušek a i letos Chrastavec svým gulášem zaujal, jelikož tento tým obsadil 1. příčku v hodnocení diváků, kteří naše kuchaře ocenili na základě výsledků z degustačních karet. Na 2. místě se umístil tým Imhotep stylizovaný do starověkého Egypta a 3. místo obsadili myslivci z Břízy zelené. Druhou kategorií bylo hodnocení odborné poroty, zde bylo umístění následovné: 1. místo Hospůdka Bořitov, 2. místo Imhotep a 3. místo Polní kuchyně sovětské námořní pěchoty 1944. Soutěže se účastnilo celkem 14 týmů a letošní konkurence byla opravdu veliká, takže 1. místo pro Chrastavec u diváků je velkým úspěchem. Celou akci doprovázely doprovodné soutěže, např. o nejlepší bábovku, pití malinovky, hod sudem a válečkem atd., Chrastavci se opět dařilo ve vypití tupláku piva, kde zvítězil Vojta Štěpánek a v pivní štafetě nebo v  nové  disciplíně nazvané přetahování lanem, kde naši chlapi porazili ostatní družstva. Celý den doprovázel bohatý kulturní program – cimbálovka, skupina Chaotic Age a Depeche Mode Revival Band z Mikulova, pro děti byla k dispozici trampolína, divoký býk, malování na obličej nebo možnost zakoupení výrobků na rukodělném jarmarku. Na večerní diskotéce zahrál DJ Lumix. Gratulujeme našemu týmu k obsazení 1. místa v hodnocení diváků! Video z Gulášfestu zde a foto ve fotogalerii zde.

IMG_20170812_192304.jpg