Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Masopustní průvod

Masopustní průvodDatum konání:
14.2.2015

Dne 14.2. 2014 prošel naší obcí tradiční masopustní průvod. Letošním tématem byly národnosti celého světa, proto se v tento den obyvatelé Chrastavce mohli setkat s pro nás exotickými lidmi z různých koutů naší planety Země. Vždyť jak často se nám poštěstí potkat v Chrastavci Turky, Indy nebo Mexičany? Ale to nebylo vše, naši obec přijely navštívit i vášnivé Španělky, bohatý Arab, čínská slečna. americký kovboj nebo Indiánka. Únorové počasí si u nás chválil teple oblečený Eskymák, který návštěvu Chrastavce bral jako výlet do teplých krajin. Průvod hlídala vzácná návštěva z Anglie, Sherlock Holmes. Samozřejmě ale nemohly chybět typické postavy masopustu jako je kominík nebo mládenec, atd. Průvod provázela živá hudba, hrála nám zde harmonika, bubínek a letos měly premiéru i housličky. Rádi bychom tímto poděkovali všem účastníkům průvodu a lidem z Chrastavce, kteří si pro nás našli chvilku, pobavili se s námi a připravili nám bohaté občerstvení. Více na naleznete v naší fotogalerii.