Úvod > Obec > Aktuality > Pardubický kraj podpořil nákup dopravního automobilu v Chrastavci

Pardubický kraj podpořil nákup dopravního automobilu v Chrastavci

Pardubický kraj pokračuje v podpoře jednotek sborů dobrovolných hasičů na obcích. Jedná se o podporu v rámci dotačního titulu Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky. Celkově mezi obce v letošním roce kraj v rámci této dotace rozdělí 11,7 milionu korun. Předání smluv se kromě hejtmana kraje Martina Netolického zúčastnil starosta Zdeněk Kadlec.

„V rámci dotačního titulu na pořízení dopravních automobilů a rekonstrukci či výstavbu hasičských zbrojnic, který vyhlašuje Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky, vyčleňujeme finanční prostředky již potřetí. V letošním roce se jedná o největší částku, která dosahuje téměř 12 milionů korun na 37 dopravních automobilů a tři zbrojnice. Stát vyčlení pro každou z obcí 450 tisíc korun, kraj přidá 300 tisíc, což následně znamená, že příspěvek obce na zcela nové vozidlo se pohybuje okolo 200 tisíc korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Díky této dotaci se podaří v letošním roce pořídit nový dopravní automobil v Chrastavci. Vzhledem k tomu, že tento dotační titul je vypsaný i na příští rok, bude možné žádat o prostředky na pořízení dalších vozů.

DSC08836.JPG          DSC08823.JPG