Úvod > Obec > Aktuality > Sběr a odvoz nebezpečného odpadu 19.4.2022

Sběr a odvoz nebezpečného odpadu 19.4.2022

SBĚR A ODVOZ NEBEZPEČNÉHO ODPADU !

PROČ ?

Nebezpečný odpad vyhozený do běžných odpadových nádob

ohrožuje zdraví lidí, zvířat i rostlin, vodu, vzduch a naše životní prostředí.

Proto jej musíme sbírat  odděleně a dále odborně odstraňovat.

Co je nebezpečným odpadem ?

baterie všeho druhu, oleje a maziva včetně jejich obalů, brzdové kapaliny a destičky, chladící a mycí kapaliny, plechovky od nebo se zbytky laků barev, rozpouštědla, ředidla, tmely, lepidla, výplňové hmoty a kartuše včetně sprejů, veškeré tlakové nádoby, štětce, válečky, rukavice, zářivky a v výbojky, vše co obsahuje rtuť nebo líh, tonery a barvy do tiskáren, jedy, kyseliny, zásady, agropostřiky, pesticidy, kosmetika, fotochemikálie, léky, desinfekční prostředky, čistící prostředky na okna a WC, znečištěné a zaolejované oděvy, textilie a hadry, absorpční činidla a všechny různé nádoby znečištěné speciálně upravenými  stavebními hmotami nebo se zbytky chemikálií, pohonných hmot, asfaltové odpady, azbestové krytiny  zabalené, sádrokarton a sádra apod. Tlakové hadice, autokabeláže, el. vodiče obecně, znečištěná pryž a vše co přišlo do styku s ropnými látkami.

Nebezpečné odpady budou odebírány vyškolenými pracovníky a odváženy z následujících stanovišť v obci podle tohoto časového harmonogramu:

DNE

STANOVIŠTĚ

OD KDY – DO KDY

19. dubna 2022

CHRASTAVEC - U OBECNÍHO ÚŘADU

19. dubna 2022

PŮLPECEN - NAPROTI BÝVALÉ ČOV

NEBEZPEČNÝ ODPAD MŮŽETE SHROMAŽĎOVAT OD 18. DUBNA 2022 NA SVOZOVÝCH MÍSTECH.