Úvod > Obec > Aktuality > Tříkrálová sbírka 2016

Tříkrálová sbírka 2016

V sobotu 9.1. 2016 proběhla v naší obci Tříkrálové sbírka. Tři králové koledovali v Chrastavci i v Půlpecnu, pouze s tím rozdílem, že peníze z části obce Chrastavec putovali na Poličsko a peníze z Půlpecna na svitavskou charitu. Letos byla sbírka úspěšnější než loni, v Chrastavci se vybralo 6 028 Kč, loni se vybralo pouze 4 830 Kč. V celé České republice se podařilo získat celkem 67 193 606 Kč a z této částky šlo 665 029 Kč na záměry Oblastní charity Polička. Peníze ze sbírky poputují na vybavení a nájem místnosti pro asistované kontakty rodičů s dětmi, zakoupení automobilu pro zabezpečení terénní služby pro seniory, částečné krytí nákladů domácí hospicové péče, pořízení nových zdravotnických a kompenzačních pomůcek, přímé působení na pomoc sociálně slabým v působnosti OCH Polička a financování humanitární pomoci v Indii. Děkujeme všem, kteří do této sbírky přispěli. Více informací na http://www.trikralovasbirka.cz/ a ve fotogalerii Tříkrálová sbírka 2016.

SAM_0274.JPG