Úvod > Obec > Aktuality > Hasičský zájezd

Hasičský zájezd

20.8.2016

Opět se sešel rok s rokem a nastal čas na tradiční hasičský zájezd. Letos naši hasiči vyrazili v sobotu 20.8. 2016 směr jižní Čechy, přesněji Jindřichohradecko. První zastávkou se nám stal Pelhřimov, město rekordů a kuriozit. Zde jsme navštívili stejnojmenné muzeum, kde jsme si mohli prohlédnout například nejdelší šálu upletenou v České republice (měřící více jak 150 km, ale z praktických důvodů byly vystaveny pouze 3 km), největší bundu a čepici nebo pomlázku upletenou z kočičích fousků. Poté jsme se přesunuli do malebného Jindřichova Hradce na prohlídku třetího největšího památkového komplexu v ČR-monumentálního souboru budov hradu a zámku. V tomto městě jsme ještě měli možnost zhlédnout Aqua show-unikátní fontánu se světelnými efekty doprovázenými hudbou. Aqua show, která je zde nainstalována jako teprve druhá svého druhu v Evropě, zanechává silný emotivní zážitek snad v každém návštěvníkovi centra. Po cestě domů jsme ještě navštívili historické město Telč, jehož jádro bylo v roce 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Zájemci mohli také navštívit Muzeum techniky. Muzeum svým návštěvníkům nabídlo nevšední podívanou na historické automobily, motocykly, bicykly, stabilní motory, kočárky, hračky, kamna, rádia, elektrospotřebiče a věci denní potřeby našich babiček. Fotogalerie zde.

SAM_0576.JPG