Úvod > Obec > Aktuality > Sběr a odvoz velkoobjemového komunálního odpadu v obci Chrastavec - Půlpecen.

Sběr a odvoz velkoobjemového komunálního odpadu v obci Chrastavec - Půlpecen.

4.5.2018
Datum ukončení:
7.5.2018

Obecní úřad Chrastavec ve spolupráci

se společností SITA CZ a.s. pro Vás zajistí

ODVOZ VELKOOBJEMOVÉHO KOMUNÁLNÍHO ODPADU !

Co patří do velkoobjemových komunálních odpadů

Občan se může zbavit odpadu, který se mu svým objemem nevejde do popelnice. Jedná se tedy o veškerý nábytek z domácností, sedací soupravy, matrace, koberce, běhouny, textilie neznečištěné nebezpečnými látkami, zrcadla, drátosklo, autoskla, běžně znečištěné plastové a papírové obaly, pytle nebo fólie například od jídla nebo od stavebních materiálů, velké plastové věci jako jsou vědra, větší nádoby, vaničky, plastové zahradní stoly a židle, plastové nárazníky z aut a plastové části automobilů, dále veškeré podlahové krytiny, textílie, molitany, nečistý i zaprášený polystyrén, sanitární zařízení a keramika z WC a koupelen, zbytky stavebních materiálů, ale pozor, ne na bázi sádry nebo azbestu, obaly stavebních materiálů, dále veškerou domácí a zahradní keramiku také pálené nebo keramické tašky ze střech, starou a zvětralou asfaltovou střešní krytinu, luxfery, velké skleněné věci nebo nádoby. V podstatě všechny nepotřebné věci z domácností občanů, ale ne ty odpady a neupotřebitelné věci, co jsou vypsány výše v nebezpečných odpadech nebo jsou nebezpečnou látkou znečištěné.

Zde bych jen poprosil občany, aby rozložitelné věci jako je nábytek, sedací soupravy a podobný velkoobjemový odpad dle svých možností občané rozložili.

DNE

STANOVIŠTĚ