Úvod > Obec > Aktuality > Gulášfest

Gulášfest

Dne 9.8. 2014 jsme se mohli ve Vítějevsi na 1.ročníku Gulášfestu na vlastní oči a hlavně na vlastní chuť přesvědčit, že v naší obci žijí nebo pochazejí z ní opravdu výtečné kuchařky. Naše ženy společně s jedním odvážným mužem uvařily výborný guláš, který byl oceněn 1. místem diváky a 2. místem porotou. U poroty zabodoval více guláš pana starosty Havlíčka se svým týmem Gurmáni, který byl taktéž chutný, ale i 2. místo je nám poctou. 3. příčku získal guláš týmu Silk Team Progress. V kategorii diváků se v závěsu za námi umístil tým Bříza zelená a Pekelná partička.. Každý jistě ocenil i originální název našeho týmu JGD, což ve zkratce znamenalo Jedinečné gulášové družstvo. Bodovali jsme nejen ve vaření guláše, ale diplom putoval do Chrastavce i za kategorii hod bečkou a pití tupláku piva. Naši nejmladší nás také zastoupili v pití limonády, kde jsme obsadili stupně vítězů. Celá akce byla provázena bohatým kulturním programem a večer následovala taneční zábava. Nutno dodat, že Chrastavec měl velkou podporu od našich obyvatel, kteří přijeli fandit a dotvářeli tak jedinečnou atmosféru celé akce. Těšíme se zase na příští rok a budeme držet našim zástupcům opět palce!