Úvod > Obec > Aktuality > Obecní grilování a předání hasičského automobilu

Obecní grilování a předání hasičského automobilu

4.8.2018

V sobotu 4. srpna se na Hudálně uskutečnilo obecní  grilování a slavnostní předání a žehnání nového zásahového vozidla. Jedná se o dopravní automobil Ford Transit, který umožňuje přepravu 9 osob. Bude převážně sloužit jako rychlé zásahové vozidlo výjezdové jednotky, ale umožní i přepravu soutěžního družstva na soutěže.

Automobil byl pořízen za finanční podpory Pardubického kraje, z prostředků Ministerstva vnitra České republiky a s přispěním obecního úřadu.

Předání se zúčastnili zástupci obce, členové SDH a občané místní i přespolní. Pozvání rovněž přijal starosta okrsku Březová nad Svitavou Jaroslav Neudert a pan farář otec Dobeš, který provedl žehnání tohoto vozidla. Po žehnání a oficiálním předání klíčů bylo vozidlo odemčeno a připraveno k nahlédnutí veřejnosti.

Celému odpoledni přálo pěkné počasí, akce se zúčastnili nejen místní, ale i mnoho jejich kamarádů a známých, kteří se mohli občerstvit výborným studeným točeným pivem nebo limonádou a dobrotami z udírny a grilu, např. vepřovou kýtou, uzeným nebo klobásou. K poslechu i k tanci zahrála hudební skupina Pokrok. Fotogalerie zde.