Drobečková navigace

Úvod > Obec > Knihovna

Knihovna

Obecní knihovna v Chrastavci

  Knihovní řád

Zřizovatelem knihovny je obec Chrastavec. Knihovna je organizační složkou obce, nemá právní subjektivitu, nemůže nabývat svým jménem práv a zavazovat se. Podle zákona č. 257/2001 Sb. o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických a informačních služeb je knihovna zaevidována MK ČR pod evidenčním číslem : 5667/2003.
Knižní fond se skládá z knih všech druhů a žánrů /asi 1000 svazků vlastních a zhruba 300 svazků z výměnného fondu/. Obecním úřadem je každoročně doplňován novými knihami, dle zájmu uživatelů knihovny.
Je zde také možnost vypůjčit si knihy z výměnného fondu, který se vozí z Městské knihovny ve Svitavách. Výměna se uskutečňuje dvakrát do roka.


Na Vaší návštěvu se těšíme každý pátek od 18,00 – 19,00 hod. V tuto dobu je také možnost využít veřejný internet.
Ceny za služby jsou stanoveny v Knihovním řádu obecní knihovny v Chrastavci.

Online katalog knih Obecní knihovny v Chrastavci, ve kterém můžete vyhledávat v knihách z výměnného fondu, které jsou momentálně v knihovně v Chrastavci a do budoucna budou přibývat knihy patřící přímo knihovně v Chrastavci:

http://lwww.booksy.cz/lanius/chrastavec/baze.htm

Katalog knih z výměnného fondu Městské knihovny ve Svitavách, ve kterém můžete vybírat knihy, které se pak mohou do Chrastavce dovézt:

http://lwww.booksy.cz/lanius/vf/

 

 

knihovní řád

Marta Bauerová
Knihovnice Obecní knihovny v Chrastavci