Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Výročí SDH Chrastavec

Výročí SDH ChrastavecDatum konání:
5.7.2017
Datum ukončení:
8.7.2017

Letos je tomu již 115 let od založení  Sboru dobrovolných hasičů Chrastavec. Před vznikem našeho hasičského sboru jsme spadali pod sbor z Vítějevsi, avšak rok 1902 dal vzniku i sboru v Chrastavci. Tomuto činu předcházel požár u p. Františka Dvořáka na čísle popisném 2 v Chrastavci (později Ondrovo, nyní Štěpánkovo), kde neznámý žhář zapálil dřevěnou stodolu, která se zásobami obilí a umístěnými zemědělskými stroji lehla popelem. Následkem této události byla obec nucena koupit hasičskou stříkačku a 3. února 1902 vzniká dobrovolný hasičský sbor v Chrastavci čítající 27 členů. V současné době má náš sbor 43 členů, z toho 8 žen a 35 mužů.

Oslavy výročí založení našeho hasičského sboru započaly 5. července 2017 a to členskou schůzí v místním pohostinství. Starosta hasičů p. Jaroslav Hudeček přívital všechny přítomné, podal zprávu o historii a působení našich hasičů a nakonec bylo předáno vyznamení členům sboru. Zdůraznil zde také činnost družstva mladých hasičů v požárním sportu, kteří se pravidelně zúčastňují svitavské a blanenské ligy. Mezi jejich největší úspěchy patří, že se jim třikrát po sobě podařilo obhájit vítězství ve svitavské lize.

V sobotu 8. července 2017 byly oslavy výročí sboru zakončeny Hasičským dnem v areálu kulturního domu Hudálna. Program začal přivítáním hostů a spoluobčanů, předáním ocenění zasloužilým členům a předáním pamětní stuhy k hasičskému praporu od obecního úřadu. Následovala ukázka historické a současné hasicí techniky a výstava techniky našeho sboru. Uvnitř Hudálny si zájemci mohli prohlédnout fotografie a ocenění našeho hasičského sboru. Celý den byl doprázen reprodukovanou hudbou DJ Luboše Kořístka a občerstvením z místní udírny. Více ve fotogalerii zde.

 

DSCN0575.JPG