Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Výsledky Tříkrálové sbírky 2019

Výsledky Tříkrálové sbírky 2019V sobotu dne 5.1. 2019 prošli naší obcí opět Tři Králové, kteří vybírali příspěvky do Tříkrálové sbírky. Letos činil výtěžek 7 732,- Kč pro Oblastní Charitu v Poličce, což je o 98,-Kč Kč více než v roce loňském, kdy bylo vybráno    7 634,-Kč. V obci Chrastavec vybrali koledníci 6 092,-Kč a v Půlpecnu 1 640,-Kč. Děkujeme všem, kteří do sbírky přispěli.

 

A kam peníze ze sbírky poputují?

  • na úhradu spoluúčasti nákladů spojených s rekonstrukcí domu č. IV, (Vrchlického čp. 10 v Poličce), v němž poskytujeme služby sociálně terapeutických dílen a sociální rehabilitace pro klienty z okresu Svitavy,

  • na částečné pokrytí provozních nákladů vynakládaných na činnost Charitní ošetřovatelské služby a Domácího hospice sv. Michaela, zdravotní služby poskytované pacientům v obcích podle rajonizace zdravotních pojišťoven v konkrétních obcích kolem města Poličky. (Přesné vymezení působnosti najdete na: https://policka.charita.cz/vyhledavani-v-adresari/?s=charitni-osetrovatelska-sluzba9#directory-detail)

  • na poskytování přímé pomoci potřebným, sociálně slabým lidem v místě působnosti tříkrálové sbírky Oblastní charity Polička, případně s humanitární pomocí,

  • na podporu humanitárních projektů v Indii, kde jsou v oblasti Bangalore pořádány kvalifikační kurzy pro nevyučené a nezaměstnané mladé lidi a v oblasti Belgaum na dětské večerní vzdělávání a podporu nemajetných školáků a vysokoškolských studentů,

  • na krytí nákladů vzniklých při odstraňování následků vzniklých při mimořádných událostech - povodních, požárech apod.DSCN2990.JPG